Motywacje dla każdego – jak nabrać chęci do działania?

W życiu bywa różnie, raz jest usłane różami, innym razem sprawia nam zawód i ból. Czasami ciężko jest w ciężkich chwilach zmotywować się do działania, lecz wtedy pomagają liczne teksty i cytaty motywacyjne, które sprawiają że życie znowu nabiera kolorytu. Wiele znanych osób w historii zapisało się na kartach literatury słynnymi myślami i słowami, które wynikały z dużego doświadczenia i przemyśleń. W ciężkich chwilach warto posiedzieć i poczytać historie sławnych ludzi, których znamy dlatego, że osiągnęli sukces, lecz rzadko kiedy znamy drogę do triumfu.

Najczęściej jest ona wybrukowana kamieniami porażek i smutnych doświadczeń, lecz nigdy nie zabrakło w niej nadziei i wiary w powodzenie. Więc czytając myśli i słowa osób które wiele doświadczyły w swoim życiu, nabieramy zastrzyku energii i czasem tylko krótka fraza może nam pomóc w odbiciu się od czarnych myśli.

Wielkie postacie

Mark Twain przestrzegał przed przebywaniem wśród ludzi, którzy negatywnie działali na nasze ambicje i zmniejszali chęci na sukces. Uważał, że jeśli ktoś chce być wielki, to nim będzie, a otaczanie się innymi osobami osiągającymi powodzenie w życiu to najlepsza strategia i motywacja do działania. Nie warto słuchać ludzi, którzy chcą przekonać siebie i otoczenie, że coś jest niemożliwe do osiągnięcia, że coś nie jest dobre dla Ciebie, pozwól że sam to ocenisz po pewnym czasie. Zanim posłuchasz rad takich osób zastanów się co oni osiągnęli i jakim doświadczeniem życiowym dysponują, czy naprawdę warto ich słuchać. Otaczaj się i naśladuj tylko tych którzy coś osiągnęli w swoim życiu i swoim działaniem potrafią zmotywować innych. Przebywaj wśród najlepszych i bierz z nich przykład, a sam również staniesz się jednym z nich.

Napoleon Hill mawiał, ze nie warto czekać na odpowiednią chwilę, bo ona nigdy nie nadejdzie. Odkładanie na później swoich działań nie przyniesie nic dobrego, odwlecze tylko w czasie sukces. Zacznijmy działać, zróbmy pierwszy krok, duży lub mały jeśli mamy obawy, ale działajmy. Stojąc w miejscu nic nie osiągniemy, tylko wyznaczenie celów i dążenie do nich da nam efekty.

Peter Shankman namawiał do działania, nawet jeśli obejmowało to robienie głupot. Jeśli coś na początku i z pozoru wydaje nam się niemądre i pozbawione sensu, to jednak jeśli zastanowimy się nad tym, może okazać się że warto zaryzykować i popełnić kilka głupot, które otworzą przed nami nowe horyzonty.

Myśli największych postaci

Życie powinno być przygodą, co podkreślała Hellen Keller, głuchoniewidoma działaczka i pisarka. Przygodą dla odważnych, którzy nie boją się ryzykować dla osiągnięcia swoich celów. Nie wszyscy muszą ryzykować, lecz w dużo mniejszy stopniu narażać się na niebezpieczeństwo, tak by zapewnić sobie komfort psychiczny. Jednak nie powinniśmy się bać działania gdzie efekt nie do końca staje się przewidywalny i jasny do uzyskania.

Martin Luter King to jedna z osób w historii świata która zapisała się bardzo mocno. Zawsze podkreślał, że trzeba iść do przodu, nie wolno stać w miejscu. Jeśli nie potrafimy się zrealizować w jeden sposób, szukajmy następnych, lecz nigdy nie wolno porzucać nam marzeń bez względu na sytuację po każdej burzy zawsze wychodzi słońce, wiec warto ryzykować i wystawić się na rozpędzone nadziejami życie.