Curriculum vitae (CV) jest bardzo ważnym dokumentem, gdy chcesz ubiegać się o pracę i gdy chcesz dostać się na rozmowę kwalifikacyjną. CV jest bardzo ważnym narzędziem dla każdej osoby. Istnieje kilka wskazówek, które można zastosować, aby uatrakcyjnić swoje CV.

CV jest dokumentem, który pokazuje osiągnięcia danej osoby. Dokument ten powinien być dobrze skonstruowany i napisany w profesjonalny sposób.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest napisanie krótkiego wstępu w swoim CV. Wprowadzenie powinno mieć jedną lub dwie linijki. Powinien podkreślać Twoje osiągnięcia, umiejętności i to, co możesz wnieść do potencjalnego pracodawcy.

Oto pełna lista najpopularniejszych formatów CV:

1. Format standardowy.

Jest to najczęściej spotykany typ CV. Ten typ CV jest powszechnie używany w szkołach i na uczelniach. Ten typ CV składa się z trzech części:

– Nagłówek

– Streszczenie

– Doświadczenie zawodowe

– Umiejętności

2. Format funkcjonalny

W tym formacie należy napisać wszystkie swoje doświadczenia zawodowe. Należy wymienić nazwy firm, stanowiska i daty zatrudnienia.

3. Format kombinacyjny

W tym formacie należy połączyć swoje doświadczenie zawodowe z umiejętnościami. Na przykład, jeśli pracowałeś w firmie przez sześć miesięcy, możesz napisać to tak.

Firma: XYZ

Stanowisko: Starszy Księgowy

Czas trwania zatrudnienia: 6 miesięcy

Doświadczenie zawodowe:

– XYZ

Umiejętności:

– Księgowość

4. Format kombinacyjno-funkcjonalny

Jest to kolejny rodzaj CV. W tym formacie należy podkreślić doświadczenie zawodowe, umiejętności, historię pracy. W tym formacie możesz również wspomnieć o stanowisku i firmie.

Firma: XYZ

Stanowisko: Starszy Księgowy

Czas trwania zatrudnienia: 6 miesięcy

Doświadczenie zawodowe:

– XYZ

Umiejętności:

– Księgowość

5. Format kombinacyjno-funkcjonalny

Jest to bardzo proste CV. Ten format jest odpowiedni dla osób, które nie mają doświadczenia zawodowego.

Firma: ABC

Stanowisko: Młodszy Księgowy

Czas trwania zatrudnienia: 1 rok

Doświadczenie zawodowe:

– ABC

Umiejętności:

– Księgowość

Wnioski:

Jeśli chcesz uatrakcyjnić swoje CV, to musisz stosować się do wyżej wymienionych formatów. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł. Proszę podziel się tym artykułem z przyjaciółmi.