Czy praca dla swojej rodziny to naprawdę praca? Myślę, że większość osób odpowie na to pytanie “Tak”, ale jest też wiele osób, które powiedzą “Nie”.

Wszyscy wiemy, że praca jest jedną z najważniejszych części życia. Wszyscy musimy pracować, aby zarabiać pieniądze i zapewnić naszym rodzinom i naszej przyszłości. Musimy również pracować, aby być szczęśliwym i zachować sprawność fizyczną.

Ale pytanie brzmi: czy praca jest dla nas ciężarem? Większość rodziców i dzieci odpowie na to pytanie “Nie”.

Wszystko zależy od twojej perspektywy i sposobu, w jaki patrzysz na sprawy. Jeśli uważasz, że praca nie należy do Twoich obowiązków i jest dla Ciebie ciężarem, to nie jest źle powiedzieć “Nie”.

Z drugiej strony, jeśli uważasz, że musisz pracować dla swojej rodziny i będziesz szczęśliwy, jeśli będziesz mógł ją utrzymać, to również nie jest złe powiedzenie “Tak”.

Ja również spotkałem się z taką sytuacją. Mam pełnoetatową pracę i utrzymuję swoją rodzinę. Ale jednocześnie czuję, że w moim życiu brakuje wolności.

Większość ludzi uważa, że człowiek jest leniwy, jeśli nie pracuje dla swojej rodziny. Myślę jednak, że problem leży po stronie społeczeństwa i rodziców. Rodzice i społeczeństwo nakładają na dzieci obowiązek pracy na rzecz rodziny.

Sprawiają, że praca na rzecz rodziny staje się obowiązkiem i staje się dla nich ciężarem.

W społeczeństwie indyjskim rodzice są zawsze zajęci pracą na rzecz swoich rodzin. Nie dbają o edukację dziecka.

Chcą tylko, aby odniosło sukces i zdobyło pracę.

I w tym celu zmuszają swoje dziecko do pracy na rzecz rodziny. I większość dzieci przyjmuje to jako swój obowiązek.

Ale, nie jest to słuszna rzecz do zrobienia. Jest to obciążenie dla nich i ich rodziny.

Jeśli więc pracujesz dla swojej rodziny, wykonujesz pracę i zapewniasz jej utrzymanie, to nie jest złą rzeczą powiedzieć “Tak”.

Ale jeśli nie masz żadnych obowiązków wobec swojej rodziny i po prostu spędzasz swój czas, aby spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi, to jest źle powiedzieć “Tak”.

Wnioski:

W tym świecie nie można oczekiwać niczego bez wykonywania ciężkiej pracy. Jeśli nie masz pracy, to będziesz w stanie żyć spokojnym i szczęśliwym życiem. Ale jeśli masz pracę, wtedy będziesz mógł zarobić dobrą sumę pieniędzy i będziesz mógł zapewnić byt swojej rodzinie.

Nie sądzę, że powinieneś narzucać rodzinie obowiązek. Jeśli masz pracę i utrzymujesz swoją rodzinę, to nie jest to dla ciebie obciążenie. Ale jeśli nie masz żadnej odpowiedzialności wobec swojej rodziny, to jest to dla ciebie ciężar.