Zastanawiasz się ile wynosi Twój podatek? Jest to bardzo częste pytanie zadawane przez każdą osobę. Rząd wprowadził skalę podatkową, która jest stosowana do wszystkich dochodów podlegających opodatkowaniu. Jednak być może słyszałeś błędne informacje dotyczące skali podatkowej, więc tutaj zamierzam przedstawić Ci rzeczywiste i prawdziwe fakty dotyczące skali podatkowej.

Jak obliczyć podatek?

Jeśli masz jakikolwiek dochód, będziesz musiał zapłacić od niego podatek. Kwota podatku zależy od dochodu danej osoby, a podatnik będzie musiał wypełnić formularz online. Po wypełnieniu formularza, otrzyma on formularz ze szczegółami dotyczącymi jego dochodu podlegającego opodatkowaniu oraz stawki podatku.

Dochód do opodatkowania

Termin dochód do opodatkowania jest używany do określenia, czy jesteś osobą, która jest uprawniona do płacenia podatku, czy nie. Dochód podlegający opodatkowaniu składa się z pensji lub dochodów uzyskanych z różnych źródeł, takich jak odsetki, dywidendy itp.

Stawka podatkowa

Rząd ustalił stawkę podatkową dla różnych grup ludzi. Ludzie, którzy zarabiają do 1,50,000 Rs. rocznie są opodatkowani na poziomie 18%. Z drugiej strony, ludzie, którzy zarabiają powyżej tej kwoty są opodatkowani na poziomie 28% całkowitego dochodu.

Wnioski:

Jak widzisz, że stawki podatkowe są różne dla różnych osób, oznacza to, że nie jesteś taki sam jak inni. Twoja stawka podatku będzie zależała od dochodu podlegającego opodatkowaniu, który osiągnąłeś. Spróbuj więc sprawdzić stawkę swojego podatku, a następnie spróbuj dowiedzieć się, jaką kwotę musisz zapłacić za podatek.