Wydawanie książek jest uważane za jedno z najbardziej satysfakcjonujących i spełniających zadań, jakie może mieć człowiek. A jeśli myślisz o wydaniu własnej książki, to być może zastanawiasz się nad jej kosztem.

Istnieje kilka sposobów na obliczenie ceny wydania książki. Możesz mieć przybliżony koszt wydania książki, patrząc na ceny podobnych książek, które są publikowane przez twoich ulubionych autorów.

Możesz również zapytać wydawcę o cenę wydania Twojej książki. Należy jednak pamiętać, że cena zależy od wielu czynników.

Po pierwsze, będziesz musiał zdecydować, jaki rodzaj książki chcesz wydać. Jeśli jest to fikcja, to można oczekiwać, że zapłacisz więcej niż jeśli jest to non-fiction.

Po drugie, będziesz musiał zdecydować o wielkości książki. Jeśli jest to książka w dużym formacie, to trzeba będzie zapłacić wyższą cenę.

Po trzecie, trzeba będzie wziąć pod uwagę liczbę stron. Jeżeli książka jest krótka, to będzie kosztować mniej niż większa.

Wreszcie, trzeba będzie zdecydować, czy chcesz self-publish lub zatrudnić wydawcę. Istnieją różne wydawnictwa tam, a każdy z nich ma swój własny unikalny system cenowy.

Oto lista różnych typów wydawców, wraz z ich przybliżoną strukturą cenową:

Self-publishing

Self-publisher jest autorem książki. Dlatego jedynym obowiązkiem wydawcy jest zapewnienie edycji, druku i usług dystrybucyjnych. Ta opcja będzie Cię kosztować ułamek tego, co zapłacisz za tradycyjnego wydawcę.

Wydawca

Wydawca jest odpowiedzialny za marketing, dystrybucję i promocję Twojej książki. Zajmuje się również projektowaniem okładki, składem i drukiem. Za tę opcję trzeba będzie zapłacić wyższą cenę.

Druk na żądanie

Opcja Print On Demand (POD) polega na tym, że sam drukujesz książkę. Jest to zazwyczaj ebook, a zatem nie będzie można dystrybuować kopii.

Książki drukowane

Książka drukowana to książka, która jest dystrybuowana przez księgarnię lub bibliotekę. Jest to najtańsza opcja spośród pozostałych.

Wnioski:

Ważne jest, aby rozważyć wszystkie powyższe punkty, zanim zdecydujesz się na wydanie książki. Istnieje wiele sposobów na obliczenie ceny wydania książki, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.